Ekonomi

Yüksekova’da Atıksu Arıtma Tesisi Test Çalışmaları Başladı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Avrupa Birliği hibe desteğiyle inşa edilen Atıksu Arıtma Tesisinde test çalışmalarına başlandı.

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Çelik, ilçedeki kanalizasyon suyunun arıtılarak temiz bir şekilde doğaya deşarj edilmesi amacıyla inşa edilen tesiste incelemelerde bulundu.

Personelden tesis ve çalışmaları hakkında bilgi alan Çelik, tesisin güzel olmasını dileyerek çalışanlara başarı dileklerini iletti.

Çelik daha sonra Adaklı köyüne giderek köy sakinlerinin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Çelik’e köydeki şeker pancarı üretimi hakkında bilgi veren Ziraat Odası Başkanı Perviz Geçirgen, Ziraat Odası öncülüğünde ilçede 35 yıl aradan sonra ilk kez şeker pancarı üretimi yapıldığını, 5 ton üretim yapıldığını belirtti. 300 dönümden elde edildi.

Çelik, ilçenin kalkınması ve sorunların çözümü için devlet imkanları dahilinde ellerinden geleni yapacaklarını, üretime her zaman destek olduklarını belirtti.

Köydeki yeni cami inşaatını inceleyen Çelik, daha sonra şehrin ilk kadın güvenlik görevlisi Gülşen Öztepe’nin ölüm yıldönümünde düzenlenen Mevlid programına katıldı.

iscehisar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu