Haber

Turkcell’den ‘İnternetimiz çalışmıyor’ açıklaması

Telefon operatörü Turkcell’in seçim gecesi İstanbul’daki genel müdürlük çalışanlarına ‘teknik altyapı çalışmaları’ nedeniyle plaza ve ofislere giremeyeceklerini bildiren ihbarda bulunması gündemdeydi.

Turkcell CEO’su Murat Erkan, “Plazada internet olacak mı? Plazaya kimse girmezse internet veya telefon iletişimi kesilir mi? Plazayı kapatmasak bile internet kesintiye uğrayabilir ve yavaşlayabilir. Alt yapı ile ilgili teknik ekibimiz 2 gün ofiste çalışacaktır.

‘BU SEÇİMİN TARAFINDAYIZ’

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre Erkan, “VPN bağlantısı, ekiplerimizi iç ağımıza bağlamak demektir. Teknik çalışma yapılırken dışarıdan arkadaşlarımızın VPN’e erişmesi mümkün olmasın” dedi.

Erkan, “Türkiye’de interneti sağlayan sadece Turkcell değil. Türkiye’nin Turkcell’i olarak önceki seçimlerde de birebir başvurular yapmıştık. Süreci çok hassas yönetiyoruz. Allah korusun bu internet… Ama bizim işimiz erişimi kaybetmek değil. Çok iddialı bir cümle ama Turkcell internet çarpmıyor. Teknoloji işinde mutlaka aksilikler oluyor, olmasın diye bu çalışmaları yapıyoruz. Bunu önceki seçimlerde de yaptık. Turkcell ile sorun mu yaşadınız? Olmadı. Biz bu seçimde taraf değiliz. Birçok kurum, parti ve kamu kurumuna hizmet vermekteyiz. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu