Ekonomi

Ripple, Tether ve Circle’a rakip olacak sabit kripto para planını duyurdu

Investing.com – Ripple, ilk olarak Ledger ve Ethereum Blockchain ağında basılacak olan ABD dolarına sabitli bir kripto para çıkarma planını duyurdu.

Bugün yapılan açıklamada sabit kripto para biriminin Ledger ve Ethereum ağında piyasa sürüldükten sonra birden fazla ekosistemde hem kurumsal hem de DeFi alanında kullanım durumuna ulaşacağı ve yeni fırsatları değerlendirmek için önemli bir başlangıç noktası hizmeti sunacağı belirtildi.

InvestingPro kullanın, profesyoneller gibi kazanın! %20 indirim kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Bununla birlikte Ripple Başkanı Monica Long, XRPL ağında güvenilir bir sabit kripto paranın piyasaya sürülmesinin ağın benimsenmesinde ve kullanımının artması noktasında önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyor.

Blockchain şirketi, sabit kripto para birimini bu yılın son çeyreğinde piyasaya sürmeyi planlıyor. Kripto paranın sabitliği dolar mevduatı, kısa vadeli ABD hazine bonoları ve diğer likit varlıklarla desteklenecek. Yapılan açıklamada rezervlerin bağımsız bir denetim şirketi tarafından denetleneceği ve raporların her ay Ripple tarafından yayımlanacağı bildirildi.

Ripple, en büyük sabit kripto para ihraççıları arasına girme hedefine sahip

Ripple basın açıklamasında şu an 150 milyar dolar büyüklüğe sahip sabit kripto para piyasasının 2028 yılına kadar 2,8 trilyon dolara yükselmesini beklediğini paylaştı. Piyasada USDT’i ihraç eden Tether ile USDC’nin şirketi Circle Internet Financial, piyasaya hakim durumda.

Sabit kripto paralarla ilgili son gelişmelerde JPMorgan analistleri, küresel bazda artan düzenleme baskısından dolayı USDT’nin kullanımının muhtemelen azalacağı tahminin de bulundu. Tether CEO’su Paolo Ardoino ise JPMorgan analistlerine yanıt olarak USDT’nin sabit kripto pazarındaki baskın konumundan rahatsız olanların desteksiz yorumlar yaptığını söyledi. USDT, bugün 106 milyar dolar piyasa değeriyle piyasanın yaklaşık %70’ine hakim durumda.

Tether CTO’su David Schwartz, USDT’nin piyasadaki yoğunlaşmasının oldukça riskli olduğunu söyledi ve Ripple’ın güvenli bir liman olarak görülerek sabit kripto pazarında kısa sürede önemli bir pazar payına sahip olabileceğine inandığını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu