Haber

Manisa Turgutlu’da yağmur sonrası yoğun çalışma saatleri

MANİSA (İGFA) – MASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, sele kısa sürede müdahale ederek yol üzerinde biriken çökeltileri kepçelerle temizleyerek iş makineleriyle yolları açtı. Ekipler ayrıca dere yatağında da temizlik çalışması yaparak kısa sürede su akışını ve yol geçişini güvenli hale getirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün turuncu kodlu sağanak yağış ve fırtına uyarısının ardından dün gece başlayan sağanak yağış Manisa ili genelinde etkili oldu.

Turgutlu ilçesine bağlı Kurudure Mahallesi’nde yıl içinde MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından sık sık temizlenen ve yoğun yağışların getirdiği çökeltilere dayanamayan dere yatağında su baskını meydana geldi. Yağmur sırasında herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için alarma geçen MASKİ Genel Müdürlüğü Çevre Koruma ve Denetim Daire Başkanlığı ekipleri, sel nedeniyle yolda biriken çökeltileri kepçelerle temizleyerek, iş makineleriyle yolları açtı. Gruplar ayrıca derede temizlik çalışması yaparak dere yatağındaki suyun akışını ve yol geçişini kısa sürede güvenli hale getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu