Haber

CHP’li Hancıoğlu, Samsun’da taş ocağı nedeniyle evin yıkıldığı bölgede incelemelerde bulundu.

MEHMET REBİİ ÖZDEMİR

CHP Samsun Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Neslihan Hancıoğlu, Samsun’un Atakum ilçesine bağlı Çamlıyazı Mahallesi’nde bir hafta önce taş ocağına malzeme götürürken freni patlayan kamyonun çarpması sonucu yıkılan evin bulunduğu bölgede incelemelerde bulundu. . Muhtar Sefer Mırık, “Köylülerimiz çocuklarını korumak için üzerine düşen görevi yapamıyor.

Samsun’un Atakum ilçesine bağlı kırsal yerleşim yerlerinden Çamlıyazı Mahallesi’nde bir hafta önce kaza meydana geldi. Bölgede faaliyet gösteren taş ocaklarından malzeme taşıyan TIR’lardan birinin köyden geçerken freni patladı, TIR’ın çarpması sonucu ev tamamen yıkıldı. Kazada araç sürücüsü ağır yaralanırken, o sırada yıkılan evde kimsenin bulunmaması olası bir facianın önüne geçti. Mahalle Muhtarı Sefer Mırık’ın daveti üzerine köye giden CHP Samsun Milletvekili ve Başbakan Neslihan Hancıoğlu, Mırık ile kaza mahallini ziyaret etti.

“TARLAYA TABAKA GİDEMİYORUZ”

Çamlıyazı Mahallesi Muhtarı Muhtar Sefer Mırık, şunları söyledi:

“Gelip 3 ocak kurdular. Biz buraya ocak yapılacak ocakları davet etmedik. Gelip taş ocağına ihtiyacımız var demedik. İlki kurulduğunda muhtar olarak yetkililere falan başvurdum. biz istemiyoruz dediler.bir gün mağdur olacağız.senin taş ocakları senin iradenle olmaz bu işler kamu yararına dediler ama biz seni hiçbir şekilde mağdur etmeyeceğiz dediler. Ankara yolunda trafik böyle ve burası Kocadağ olduğu için normal trafik de var.Hız sınırlayıcı koyalım diye dilekçe verdim tırlar hızlı gidiyor bunun için UKOME kararı gerekiyordu, getiremeyeceklerini söylediler. okul önü hariç işini yapıyor. Köylü işini yapamıyor. 14 yıldır çocuğumu bırakıp tarlaya gidersem yola araba falan çarpar mı endişesiyle yaşıyoruz.”

HER KAZADAN SİZ SORUMLUSUNUZ!

Neslihan Hancıoğlu ise, “Şikayette bulunup defalarca buna önlem alınması gerektiğini söyleyen ve hala duyarsız kalanlara buradan tekrar sesleniyorum.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu