Haber

Davut Güloğlu: Sanatçılar İsrail saldırılarına sessiz kalıyor

Yeniden Refah Partisi MKYK üyesi Davut Güloğlu, sanat camiasındaki bazı kişilerin İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırıları karşısında korktukları için sessiz kaldıklarını savundu.

Programları kapsamında Düzce’ye gelen Güloğlu, Mutfak Sanatları Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında gündemlerinin İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları olduğunu belirtti.

Güloğlu, İsrail’in özellikle Gazze halkına karşı insanlık suçu işlediğini vurgulayarak, “İsrail orada çocukları katletiyor. Katlettiği gibi hastane dahil her türlü yardıma da izin vermiyor. Büyük bir zulüm yapılıyor. Burada işlenen zulmün ötesinde soykırım yapılıyor.” söz konusu.

Bu soykırıma “sessiz kalan sanatçı” arkadaşlarının olduğunu ifade eden Güloğlu, “Korkanlar var. Belki arkadaşlarımız medyada açıkça konuşmuyorlar. Ben bunu 15 Temmuz’da ciddi bir şekilde konuştum. Çünkü onlar Medyada, siyasette, sanatta, kültürde, turizmde var.” “Her yerde güçlüler. Her yerde parmakları olduğu için sanatçılar korkuyor, ‘İşimi kaybederim, geçimimi kaybederim’ endişesi yaşıyor.” dedi.

“Bu halk, eğer varsa mazlum bir milletin yanında olmak ister.”

Allah’tan başka kimseden korkmadığını ve sanatçı olarak bu ülkenin sesi olmaya devam edeceğini belirten Güloğlu, Orta Doğu’daki olayların son bulması ve Türkiye’nin daha da kalkındırılması için parti fark etmeksizin herkesin bir araya gelmesi gerektiğinin altını çizdi.

Türk milletinin her zaman doğrunun yanında yer aldığını kaydeden Güloğlu, şöyle devam etti:

“Söylediklerimin nereye varacağını biliyorum. O yüzden Allah’tan başka kimseye bedel ödemiyorum. Biz de bu halka bir bedel ödüyoruz. Neden? Bu halkın haktan yana olduğunu biliyorum. bunlar gerçek şeyler istiyor. bu halk bu ülkenin kalkınmasını istiyor. bu halk, bu halk ülkenin ayağa kalkmasını istiyor. bu insanlar mazlum bir milletin yanında olmak istiyor, televizyon karşısında ağlamak istemiyor. ‘Kınıyorum’ demek mümkün değil. Hep kınayalım o zaman. Sorunları nasıl çözeceğiz? Karanlıklar nasıl aydınlığa çıkacak, nasıl olacak? Mümkün değil, mümkün değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu