Ekonomi

Wedbush, Tesla hisselerine ilişkin kötümserliğin aşırı abartılı olduğunu belirtiyor

Wedbush finansal analistleri Çarşamba günü Tesla (TSLA) hisseleri hakkındaki olumsuz görüşlerin aşırı kötümser olduğunu belirtti.

Analistler, “Bizim görüşümüze göre, Tesla’ya yönelik kamuoyu algısı, hem Musk’a hem de Tesla’ya yönelik birden fazla cepheden gelen şüpheci eleştirilerle birkaç yıldır olduğu en olumsuz durumdadır” diye yazdı.

“Geçmiş olaylara baktığımızda, Musk ve Tesla hakkında son on yılda defalarca benzer şüphecilikle karşılaştık, zira bazıları Tesla fenomeninin sona erdiğini ve elektrikli araçların otomobil sektöründe devrim yaratacak önemli bir değişimden ziyade sadece geçici bir trend olduğunu iddia etti” diye devam ettiler.

Aracı kurumun ekibi Asya’yı ziyaret etti ve Çin’in otomobil pazarında fiyatlar üzerindeki rekabetin son derece yoğun olduğunu kaydetti.

Bununla birlikte, ülke ve yakın bölgelerdeki sektör değerlendirmelerine göre, 2024 ilkbahar ve yazına yaklaştıkça bu keskin fiyat indirimlerinin birçoğunun azalmaya başladığı konusunda artan bir fikir birliği var.

Analistler, bu eğilimin TSLA ve daha geniş elektrikli araç (EV) pazarı için olumlu olduğunu gözlemledi.

Ekip, Tesla’nın 2024 yılında 2 milyon araç üretim ve satış hedefine ulaşmasının beklendiğini vurguladı. Ayrıca, ilk çeyrekteki zayıf performansa rağmen 2,1 milyon (baz senaryo) ile 2,2 milyon (iddialı hedef) araç arasında bir üretim hacmine ulaşmanın mümkün olduğunu ve mevcut tahminlerin 430.000 araca yöneldiğini düşünüyorlar.

Elektrikli araç üreticisi için kısa vadeli tahminler, ilk çeyrekteki düşük talep, Tesla’nın Berlin’deki fabrikasının geçici olarak kapatılması ve Musk’ın ücret paketiyle ilgili tartışmalar nedeniyle zorlu.

“Yine de, Tesla’daki yapay zeka ve Tam Otonom Sürüş teknolojisindeki ilerlemelerle potansiyel kazanç ve risk dengesinin mevcut fiyat seviyelerinde çok cazip olduğunu düşünüyoruz. Bize göre, bu faktörler Tesla’nın bir sonraki büyüme aşaması ortaya çıktıkça 1 trilyon doları aşabilecek bir şirket değerlemesine yol açabilir” dedi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir insan tarafından düzenlenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu