Haber

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’ın 19 Mayıs mesajı

19 Mayıs’ta Van Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman; Bağımsızlığından vazgeçmeyen, esareti kabul etmeyen bir milletin ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ diyerek, var olma-yokluk mücadelesinin ilk adımı ve dirilişinin adı olduğunu söyledi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor İstiklal Günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Başkan Akman, istiklal meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs 1919 tarihinin Milli Mücadele’nin başlangıcı olarak tarihe geçtiğini söyledi. Önder Akman, “19 Mayıs 1919, bağımsızlığından asla vazgeçmeyecek bir milletin var olma mücadelesinin ilk kıvılcımının, toprak, vatan, bayrak ve namaz uğruna yedi düveye karşı atıldığı gündür.”

Önder Akman, en değerli misyonlarının yerel yöneticiler olarak yuvaları haline gelen bu güzel vatana sahip çıkmak ve gelecek nesillere en uygun şekilde aktarmak olduğunu belirtti. “Sanayiden teknolojiye her alanda bu ülkenin sizin heyecanınıza ve hayallerinize ihtiyacı var. Fikirleriniz, buluşlarınız, ufkunuz, azim ve kararlılığınız ülkemizi daha da yukarılara taşıyacaktır.”

Huzurun, güvenin, kararlılığın ve başarının temel kaynağı olan gençlik; Milletimizi ve devletimizi her alanda gururla temsil edeceklerine inancının tam olduğunu vurgulayan Önder Akman, “Bu duygu ve niyetlerle başta başta olmak üzere bu ülkenin bağımsızlığı uğrunda şehit olan kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Milli mücadelemizin kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın birliğimizin daim olması, gücümüzün kuvvetlenmesi temennisiyle en içten dileklerimle kutluyorum. geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin gözünde. – VAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu