Haber

Türkiye’den tatile gittiği Paris’te kayboldu: Günlerdir haber alınamadı

2 Kasım’da ailesiyle birlikte Türkiye’den geldi. Paris’te Çevreyi gezmek için kaldığı otelden çıkan 70 yaşındaki Mustafa Akçaer ortadan kayboldu. Eşi ve 2 çocuğuyla Eyfel Kulesi yakınındaki otelde kalan Mustafa Akçaer’den 4 gündür haber alınamıyor. Tüm aramalara rağmen Akçaer’in izine rastlanamadı. aile durumu polise bildirdi. Polisten herhangi bir sonuç alamayan aile, sosyal medyadan açıklama yaptı. paylaşımınız Daha sonra Paris’teki Türk vatandaşları da ailenin kaldığı otele gelerek Akçaer’in aranmasına destek verdi. Aramalara gönüllü olarak katılan Türk vatandaşları, Akçaer’in fotoğrafının yer aldığı broşürleri dağıttı. etrafındaOrada bulunanlara dağıttı.

Mustafa Akçaer’in oğlu Selam Akçaer, “Ü Ailemle birlikte üç günlük bir gezi için geldik. Biz otele giriş yaparken babam biraz etrafa bakmak için dışarı çıktı. Açıkçası çok uzak olacağını düşünmüyorduk. Yarım saat sonra aramaya başladım ama maalesef hala bir sonuç alamadık.” söz konusu.

Türkiye’nin Paris Başkonsolosluğu’nun ilk günden bu yana kendileriyle iletişim halinde olduğunu belirten Akçaer, “S Ağları ne olursa olsun ilgi gösteriyorlar. Polisten cevap bekliyoruz ya da kendi imkanlarımızla aramaya devam ediyoruz. Açıkçası ilk iki gün kendi imkanlarımızla arama yapmaya çalıştık, ardından Fransa’da yaşayan Türk toplulukları paylaşım yapmaya başlayınca istekli bir grup insan toplanmaya başladı ve bugün onlarla birlikte arama yapacağız. Yaşı gereği tansiyon, kolesterol gibi sorunlar dışında herhangi bir ruhsal sorunu yoktu. Annem ve kız kardeşim bugün Türkiye’ye dönüyor, ben de sonuç alana kadar burada kalacağım.“Ar” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu