Haber

TİKA’dan Sırbistan’daki Türk Kültür Merkezi’ne ekipman desteği

NOVI Boşnak nüfusun yoğun olarak yaşadığı Sancak bölgesinin en büyük kenti Novi Pazar’da Türk İşbirliği ve Bütünleşme Ajansı (TİKA) desteğiyle yenilenen Türk Kültür Merkezi, daha güçlü forma

2010 yılında Novi Pazar’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan merkez, yenilenen formuyla bölgedeki Türkçe kursları için önemli rol oynamaya devam edecek.

Teçhizat takviyesi kapsamında düzenlenen törene katılan Türkiye’nin Novi Pazar Başkonsolosu Başar Başol, geçen yıl Türk Kültür Merkezi’ndeki Türkçe kurslarını yaklaşık 300 kursiyerin tamamladığı bilgisini paylaşarak, burada Türkçe öğrenen gençlerin burayı tercih ettiğini söyledi. Üniversite eğitimi için Türkiye.

TİKA Sırbistan Koordinatörü Mehmet Mete Anaç da TİKA’nın Sancak’ta 350’den fazla projeyi hayata geçirdiğine değinerek, eğitime verdikleri değer çerçevesinde Novi Pazar’daki 2 meslek lisesine ekipman desteği sağladıklarını belirtti.

Novi Pazar Belediye Başkanı Nihad Bisevac da TİKA ile çok güzel bir iş birliğine sahip olduklarını belirterek, bu iş birliğinin bundan sonra da devam etmesini diledi.

TİKA’nın merkezin derslik ve ofislerini modern ekipmanlarla donattığı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu