Teknoloji

Skyrim’i geçti mi? Starfield Mevcut Oyuncu Sayısıyla Göz Kamaştırıyor

Starfield fırlatıldı ve bu sadece birkaç gün önceydi. Peki Bethesda’nın önceki büyük oyunlarıyla karşılaştırıldığında ne kadar popüler? Detaylar haberimizde.

Taze servis edildi!

Starfield 2023 yılının en çok beklenen yapımı oldu diyebiliriz. Yayınlanmasına üzerinden birkaç gün geçti ve her yerde konuşulmaya başlandı. Peki önceki Bethesda oyunlarıyla karşılaştırıldığında nasıl?

Starfield Fragmanı ?

Peki sayılar ne olacak?

Starfield, lansmanından bu yana 300 binin üzerindeki en yüksek günlük oyuncu sayısına ulaşarak 313.993 ile Skyrim’i geride bıraktı. The Elder Scrolls V: Skyrim’de bu sayı 287.411’di.

Bir sorgu: “Bu bir başarı mı?”

Her şeyi bir kenara bırakıp bir şeyi sorgulamak gerekiyor. Skyrim 287.411’e ulaştığında takvimler yaklaşık 12 yıl gerideydi. Fallout 4, 8 yıl önce 472.962 anlık oyuncu sayısına ulaşmıştı. Bu rakamların ışığında Starfield’ın Steam’deki anlık oyuncu sayımı başarılı mı? Bu şüphelidir.

Bunun yanı sıra dikkate almamız gereken Game Pass konusu da var. Aylık aboneliklerle deneyimleyebilecekleri yapım için oyuncuların bütçe ayırmak istememeleri de oldukça doğal olabilir. Bu sebebi de eklediğimizde mevcut oyuncu sayısının 313.993’e ulaşması ‘bir başarı’dır. söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu