Haber

Şehrin En Büyük Çocuk Parkı ve Mesire Alanı Yapılıyor

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Kahveci Dağı’nın zirvesindeki Kent Ormanı’nın restore edilerek yaz aylarında mesire yeri ve park olarak hizmete açılacağını müjdeledi.

İl Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Kahveci Dağı zirvesindeki Kent Ormanı ve turizme açılacak Meryem Ana Kilisesi çevresindeki çevre düzenleme çalışmalarını inceledi.

Bölgede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Savran, misyon sahibi belediye çalışanlarına kolaylıklar diledi.

Ulaşım, kültür, spor gibi birçok alanda verdiği hizmetlerle vatandaşların yaşamına değer katan Nevşehir Belediyesi’nin kentte yaşayanların sosyal yaşamına da katkı sağlayacak alanlar oluşturduğunu belirten Savran, şunları kaydetti: , bu kapsamda Kahveci Dağı üzerindeki Nevşehir Kent Ormanı yine Nevşehirlilerin bir parçasıdır. Hizmete sokmak için bir süre önce çalışmalara başladıklarını kaydetti.

Savran, burada çektiği bir fotoğrafta, “Gökyüzüyle komşu, bulutla dost. Şehrin en yüksek noktası Kahveci Dağı Kent Ormanı’dır. Dinlenme alanları, şehrin en büyük çocuk oyun alanı, kafeteryası, restoranı, spor kompleksi, karavan kamp alanı. Bu yaz birlikte piknik yapalım mı?” Not ile paylaşıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu