Sağlık

Sağlık Bakanlığı personel alımı için gözler ÖSYM kılavuzunda! 2022 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları başladı mı?

Sağlık Bakanlığı 85 bin yeni kontratlı işçi alımı için geri sayım sürüyor. Duyuru bekleyen adayların heyecanı her geçen gün katlanıyor. Son durumdan haberdar olmak isteyen binlerce kişi “Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman?” diye soruyor. Pekala, sıhhat bakanlığı kontratlı işçi alımı ne vakit? Ayrıntılar haberimizde…

SAĞLIK BAKANLIĞI KONTRATLI İŞÇİ ALIMI NE VAKİT?

Sağlık Bakanlığı 85 bin işçi alımı için müracaat tarihleri paylaşılmadı. Kasım ayında Bakanlık’tan duyuru yapılması bekleniyor. Böylece takım dağılımı da muhakkak olacak. Geçen yıl 20.000 kontratlı sıhhat işçisi alım ilanı aralık ayında yayımlanmıştı. Sıhhat bakanlığının 4/B Kontratlı 85 bin yeni işçi alımlarının yeniden bu yıl aralık ayı içerisinde yapılması bekleniyor. Bakan koca bahse ilişkinşunu söz etti: “31 bin 317 personel ataması için kılavuzun yayınlanacağını da sözlerine ekleyen Bakan Koca; “Biliyorsunuz, 85 bin açıktan atama yapacağımızı ilan etmiştik. Birinci etabı olarak 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM’ye gönderiyoruz”.

SAĞLIK BAKANLIĞI KADRO BRANŞ DAĞLIMI BELİ OLDU MU?

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı kadro ve branş dağılımı hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi.Daha önce Resmi Gazete’de yayımlanan 27 bin işçi alımı Cumhurbaşkanlığı kararı ise şu biçimdeydi;

Eleman temininde zahmet çekilen yerlerde ve hizmet kısımlarında, sıhhat hizmetlerinin tesirli ve verimli bir halde yürütülebilmesi gayesiyle 2022 yılının sonuna kadar uygulanmak üzere istihdam edilecek kontratlı sıhhat işçisi sayısı 27 bin olarak tespit edildi. Karara nazaran; 2022 yıl sonuna kadar 19 bin 694 uzman tabip, 7 bin 114 hekim, 147 ebe, 38 sıhhat memuru, 3 hemşire, 1 diyetisyen, 1 diş tabibi, 1 psikolog ve 1 sıhhat teknikeri kontratlı olarak istihdam edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu