Haber

Muş’ta doğuştan engelli olan Recep Geçkin’e akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.

Muş’un Bulanık ilçesinde doğuştan engelli olan 16 yaşındaki Recep Geçkin’e akülü tekerlekli sandalye hediye edildi.

Kırkgöze köyünde yaşayan Geçkin’e akülü tekerlekli sandalyeyi teslim eden Samyeli Engelsiz Yaşam ve Eğitim Vakfı Başkanı Bahattin Demir, destek verenlere teşekkür etti.

Vakıf olarak her ay 10’a yakın akülü sandalye dağıtmaya devam ettiklerini belirten Demir, “Çeşitli sosyal projeler de yapıyoruz. Önceliğimiz Recep kardeşimiz gibi olan vatandaşlarımıza el uzatmak. Recep abi evinden çıkamıyor, okula gidemiyor. Artık akülü sandalyesiyle Bulanık sokaklarında her yerde.” “Bundan sonra erişim sorunu aşıldığı için daha mutlu, daha huzurlu bir çocuk olacak. Vakıf olarak her zaman özel kardeşlerimizin yanında olacağız.” dedi.

Sivil toplum kuruluşlarına da davette bulunan Demir, “Her şeyi devletten beklememeliyiz. Sivil toplum kuruluşları, vakıflar ve iş adamları bu sorunu çözebilir. Buradan sesleniyorum, akülü sandalyeye ihtiyacı olan herkes gelsin” dedi. Samyeli Engelsiz Yaşam ve Eğitim Vakfı aracılığıyla bize ulaşın, elimizden geleni yapacağız.” .” söz konusu.

Recep’in ablası Fatma Geçkin ise ağabeyinin yürüyemediği için evden çıkamadığını belirterek, “Akıllı sandalyemiz yoktu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kardeşim çok zorluk çekiyordu. Engelli olmasından dolayı artık akülü sandalye sayesinde daha rahat dışarı çıkabilecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

marmaraereglisiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu