Ekonomi

Jefferies, ZoomInfo hisse senedi fiyat hedefini 24 dolara yükseltti, Satın Alma notunu korudu

Salı günü Jefferies, ZoomInfo Technologies (NASDAQ:ZI) hakkındaki görüşünde olumlu bir düzenleme yaparak fiyat hedefini 20,00 $’dan 24,00 $’a yükseltirken, hisse senedinin Al notunu korudu. Firmanın analizi, ZoomInfo’nun son performansının beklentileri aştığını ve çok çeşitli iddialara rağmen şirketin 2024 beklentilerinin birçok kişinin tahminini aştığını gösteriyor.

Şirketin güçlü sonuçları birçok olumlu gelişmeye bağlandı. Özellikle Aralık ayında yeni satışlarda artış yaşandı ve satış döngüsü kısaldı. Ayrıca, Net Gelir Elde Tutma (NRR) oranı istikrar işaretleri gösterdi ve “bumerang” müşterilerin (daha önce ayrıldıktan sonra geri dönenlerin) sayısında önemli bir artış oldu.

Jefferies’in fiyat hedefini yükseltme kararı, ZoomInfo’nun iş temellerinin bir dönüm noktasına ulaşıyor olabileceğini gösteren bu faktörleri dikkate aldıktan sonra geldi. Firmanın revize edilmiş talepleri gelirdeki artışı yansıtıyor ancak bu, düşük marj varsayımıyla kısmen dengeleniyor.

Jefferies analisti, ZoomInfo’nun son performansının sağlamlığını ve şirketin olumlu görünümünü vurguladı. Analistin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Sonuçlar beklenenden çok daha iyi oldu ve 2024 beklentileri geniş bir aralıkta beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Aralık ayında yeni satışlar, satış döngüsünün kısalması, NRR’nin istikrara kavuşması ve çok sayıda satışla ilgili iyimser yorumlar Bumerang gibi geri dönen müşteriler temel ilkelerin bir yansımasıdır.” “Dibe yaklaşıyor olabileceğini gösteriyor. Düşük marjlarla kısmen dengelenen yüksek gelirler nedeniyle tahminlerimiz yavaş yavaş artıyor. Yeniden Satın Al.”

InvestingPro İçgörüleri

Jefferies’in ZoomInfo Technologies (NASDAQ:ZI) hakkındaki son güncellemesi de InvestingPro’nun bilgi ve görüşleri tarafından desteklendi. InvestingPro’ya göre şirketin net gelirinin bu yıl artması bekleniyor; bu da Jefferies’in olumlu görünümü ve artan fiyatlandırma niyetiyle uyumlu. Bu beklenen büyüme, ZoomInfo’nun 2023’ün üçüncü çeyreği itibarıyla son on iki ayda %88,5’e kadar yüksek olduğu bildirilen etkileyici brüt marjlarıyla destekleniyor.

InvestingPro Data, 6,24 milyar dolarlık piyasa değeri ve aynı dönemdeki %20,22’lik önemli gelir artışıyla şirketin güçlü mali konumunu daha da güçlendiriyor. Şirketin operasyonel verimliliği %20,67’lik faaliyet geliri marjıyla kendini gösterirken, bilgiler aynı zamanda 2023’ün 3. çeyreği itibarıyla son on iki ayda %45,84’lük güçlü bir FAVÖK büyümesine de dikkat çekiyor.

Üstelik ZoomInfo, son üç ayda %27,65’lik fiyat-toplam getirisiyle güçlü getiri elde etti. Bu performans, şirketin dayanıklılığının ve piyasa dalgalanmalarına rağmen yatırımcıların ilgisini çekmesinin bir kanıtıdır.

ZoomInfo’nun finansal durumu ve gelecek beklentileri hakkında daha derinlemesine bilgi edinmek isteyenler için, kâr çarpanları ve değerleme ölçümleri hakkında bilgiler içeren bir ek bulunmaktadır. YatırımPro İpuçları mevcut. ZoomInfo’ya ilişkin toplam 11 ayrıntılı ipucuyla yatırımcılar daha bilinçli kararlar alabiliyor. Bu bilgilerin daha fazlasını keşfetmek için https://www.investing.com/pro/ZI adresinden InvestingPro’yu ziyaret edin ve yıllık veya altı aylık Pro ve Pro+ aboneliğinizde ek %10 indirim kazanın PRONEWS24Kupon kodunu kullanmayı unutmayın.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

fatih-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu