Haber

İYİ Parti’nin Ankara adayı CHP’li

Meral Akşener’in deyimiyle ‘bu bizim elimizde’ diyerek 31 Mart yerel seçimlerine 81 ilde ‘özgür ve bağımsız’ girme kararı alan İYİ Parti’nin meraklı Ankara adayı belli oldu.

Cumhuriyet’ten Merve Kılıç’ın haberine göre YETERLİ Partisi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görev süresi boyunca başdanışmanı olan Cengiz Topel Yıldırım’ı aday göstereceği kesinleşti.

İddiaya göre geçtiğimiz hafta yapılan görüşmelerin ardından Cengiz Topel Yıldırım, Akşener ile son kez görüşerek uzlaşmaya vardı. Yıldırım’ın çarşamba günü DÜZGÜN Parti Genel Merkezi’nde düzenlenecek törenle kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

SON İKİ SEÇİMDE İSMİ ÖNE ÇIKTI

Bir zamanlar Melih Gökçek’in takımıyla yarışarak seçimi kazanan Yıldırım, aynı zamanda Ankaragücü Spor Kulübü başkanlığını da yapmış, 2014 yılında da Ankara büyükşehir belediye başkanlığına CHP’den aday olmuştu. Ancak CHP yönetimi Mansur Yavaş’ı tercih etti.
2016 yılından bu yana eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanlığını yapan Yıldırım’ın adı, Mansur Yavaş’ın adaylığı kesinleşmeden 2019 yılında anılmıştı. Yıldırım aday gösterilmediği bu iki seçimde de CHP’nin getirdiği ilçe adaylarını kabul etmedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu