Haber

İYİ Parti’de AK Parti ve MHP Çatlağı İstifaları Getirdi

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu, görüş ayrılıkları nedeniyle partisinden istifa etti. Hatipoğlu, yerel seçimlerde partisinin AK Parti ve MHP ile ittifak yapması gerektiğini düşünüyordu.

Hatipoğlu istifa açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘T Türkiye’yi ve Eskişehir’i seven bir insan olarak siyasi yolculuğumda, Eskişehir Milletvekili seçildiğim İYİ Parti ile genel seçim sürecinden itibaren derin anlaşmazlıklar yaşadım. Parti içi istişare sürecimizin sağlıklı işlememesi nedeniyle Genel Başkanımız Meral Akşener Hanım’a bilgi vererek İYİ Parti’den istifa ediyorum.

Nebi Hatipoğlu, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada, yerel seçimlerde AK Parti ve MHP ile ittifak yapabileceklerini belirterek, şunları söyledi:

Seçim döneminde ittifak kurduğumuz CHP’li arkadaşlarımızdan, Eskişehir ve diğer illerde ciddi zulümler yaşadık. Mesela Eskişehir’de ‘İyi Parti milletvekili seçemez, oyunuz boşa gitmesin, gelin CHP’ye oy verin’ diye çalışmalar yapıldı. Ben kesinlikle Eskişehir’de CHP ile ittifak yapılması taraftarı değilim. Ancak elbette sağcı bir partiyle belli prensipler üzerinden ittifak yapabiliriz. AK Parti olabilir, MHP olabilir.

İdris Nebi Hatipoğlu’nun istifasıyla DÜZGÜN Partisi’nin TBMM’deki milletvekili sayısı 43’e düştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu