Ekonomi

ING Türkiye’de Üst Düzey Atama

TUĞÇE BORA KILIÇ, ING TÜRKİYE OPERASYON GENEL MÜDÜR YARDIMCISI OLARAK ATANDI

Türkiye’nin önder dijital kurumu olma maksadıyla faaliyetlerini sürdüren ING Türkiye’de Operasyon Genel Müdür Yardımcılığı (COO) ve İcra Şurası Üyeliği vazifesine Tuğçe Bora Kılıç atandı. Kılıç, ING’nin dijitalleşme stratejisi ve eksiksiz müşteri tecrübesi gayesi doğrultusundaki operasyonel çalışmalarına liderlik edecek. ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, bankacılık kesiminde kıymetli rollerde tecrübesi bulunan bir ismin ING Türkiye ailesine katılmasından ve bu kritik misyona atanmasından ötürü keyifli olduklarını belirtti.

Dijital gücüyle ve zahmetsiz bankacılık anlayışı ile kalıpların dışında bankacılık eser ve hizmetleri geliştiren ve müşterilerine hayatın içinde tahliller sunan ING Türkiye’de üst seviye atama gerçekleşti. Operasyon Genel Müdür Yardımcılığı ve İcra Konseyi Üyeliği misyonuna 15 Kasım 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Türkiye bankacılık dalında 20 yılı aşkın tecrübeye sahip Tuğçe Bora Kılıç atandı. Kılıç, ING’nin dijitalleşme stratejisi ve harika müşteri tecrübesi maksadı doğrultusundaki operasyonel çalışmalarına liderlik edecek.

Alper Gökgöz:Tuğçe Bora Kılıç’ın tecrübesiyle, dijital liderlik amacımız doğrultusunda kıymetli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.

Atama ile ilgili değerlendirmede bulunan ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Dijitalleşmeyi ve müşteri deneyimini stratejisinin merkezine alan bir kurum olarak, Türkiye bankacılık sektöründe önemli rollerde deneyimi bulunan değerli bir ismin ING Türkiye ailesine katılmasından ve bu kritik göreve atanmasından dolayı mutluyuz. Tuğçe Bora Kılıç’ın deneyimi ve liderliğiyle, Türkiye’nin lider dijital kurumu olma hedefimiz doğrultusunda önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Koç Üniversitesi İşletme Kısmı mezunu olan Tuğçe Bora Kılıç, yüksek lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi’nde İrtibat Stratejileri alanında tamamladı. Mesleğine BNP Paribas’da başlayan Kılıç, Societe Generale ve Accenture’da edindiği tecrübelerin akabinde 2010 yılında HSBC Bank’a katıldı. Kılıç, kritik alanlarda üstlendiği yöneticilik misyonlarının akabinde son olarak HSBC Türkiye COO’su olarak vazife yapmaktaydı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu