Haber

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Ağustos 2023 Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Osman Toprak başkanlığında gerçekleştirildi.

Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda projelere ve yeni çalışmalara verilecek temeller gündeme geldi. Mecliste, GAP İdaresi’nin ortasındaki İslahiye’de hayata geçirilecek olan “Kınalı Eller Çiçek Kokar” Projesi çerçevesinde çiftçiye yüzde 20’lik katkı payının Büyükşehir Belediyesi tarafından ödenmesine karar verildi. ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü.

“Esnafımıza maddi destek vererek vatandaşlarımızı mağdur etmemeye çalışıyoruz”

Mecliste görüşülen konular arasında toplu taşıma esnafına ücretsiz binişte verilen desteğin 1 lira 50 kuruş artırılmasına da karar verildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Vekili Osman Toprak, toplu taşıma esnafının akaryakıt başta olmak üzere maliyet artışı talep ettiğini belirterek, “Talepler, yaptığımız zamdan çok daha fazlaydı. Keşke bu zammı yapmış olsaydık” dedi. , vatandaş için önemli bir mağduriyet oluşturacaktı.Bunun için esnafımıza toplu ulaşımda maddi destek sağlıyoruz.Vatandaşımıza vererek vatandaşlarımızı mağdur etmemeye çalışıyoruz. Toplu taşıma esnafımıza verdiğimiz bir maddi destek var. Aslında rakam bundan çok daha fazla, yüzde 30 daha fazla olması gerekirdi. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın her binişi için 5 TL ödüyoruz, öğrencilere takviye sağlıyoruz” dedi. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu