Ekonomi

Ferizli Belediyesi Kapalı Pazar Yeri’nde tartı kontrol noktası başlattı.

Ferizli Belediyesi, vatandaşların daha güvenilir ve adil bir ortamda alışveriş yapabilmelerini sağlamak amacıyla Kapalı Pazar Yeri’nde tartı kontrol noktası başlattı.

Uygulama kapsamında piyasada faaliyet gösteren esnafın kullandığı tartı aletlerinin doğruluğu ve hassasiyeti kontrol edilecek. Bu sayede hem satıcılar hem de alıcılar için daha adil ve sağlam bir alışveriş ortamının yaratılması amaçlanıyor.

Ölçümlerde herhangi bir aksaklık tespit edilmesi halinde esnaflar polis grupları tarafından uyarılarak gerekli düzeltmelerin yapılması istenecek. Aksi takdirde esnaf hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, vatandaşların haklarını korumak ve pazaryerlerinde daha sağlıklı alışveriş ortamı oluşturmak amacıyla başlattıkları uygulamanın aralıksız devam edeceğini belirtti.

Başkan Büyük, SGM’de çocuk derslerine konuk oldu

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sosyal Gelişim Merkezi’nde (SGM) eğitim gören miniklerin derslerine konuk oldu.

Resim, Aşçılık Atölyesi ve Klasik Türk Tiyatrosu derslerinde öğrencilerle tek tek ilgilenen Aziz, onlara ve öğretmenlerine çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyarette konuşan Büyük, çocukların eğitimi konusunda özel hassasiyet gösterdiklerini belirterek, “Zengin eğitim içeriklerimizle çocuklarımızın zihinsel, bedensel ve duygusal gelişimlerine önemli katkılar sağlıyoruz. Eğitmenlerimizle çalışmalarımızı önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz. Çocuklarımızın en iyi yıllarında sevgi dolu bir çocukluk yaşamalarını sağlamak için onların tavsiyeleri doğrultusunda hareket ediyoruz.” sözlerini kullandı.

Yüce, SGM kurslarının aynı zamanda çocukların yeteneklerini keşfetmelerine de olanak sağladığını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu