Haber

Depremzedelerin sosyalleşme sürecine katkı sağlayacak

GAZİANTEP (İGFA) – Kadınlara ve gençlere hizmet verecek merkez; kütüphane, bilgisayar odası, sosyalleşme ortamı ve yaratıcılık atölyelerinden oluşacaktır. Bu kapsamda bireylerin sosyo-ekonomik hayata katılımını artırmayı, dijital hizmetlere erişimde aradaki farkı kapatmayı, marifetlerini geliştirmeyi ve iletişimi güçlendirmeyi hedefleyen merkezde orta ve lise düzeyinde eğitim verilmesi planlanıyor. akademik, toplumsal duyarlılık, iletişimde ustalık ve çevre duyarlılığı konularında deneyime sahip gençler.

ŞAHİN: AFETLERDEKİ GENÇLER YAPILAN İŞLERDEN MEMNUN

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yaptığı konuşmada, Sosyal Girişimcilik Merkezi’nin çok değerli bir amaca hizmet edeceğini belirterek, şunları söyledi:

“Zor bir sınavdan geçtik. Halkımızın hayatını korumak için büyük çaba sarf ettik. En temel barınma ihtiyacını giderdik. Kalıcı konutlara geçiş konusunda çok değerli çalışmalar yapıldı. Düzeltme sürecindeyiz. Deprem bölgesindeki insanların ticari hayatını iyileştirerek çok hızlı bir şekilde eskiye dönüp normalleşmemiz gerekiyordu. Bu önemli bir finansman gerektiriyordu. Ticari hayatın gelişmesi için kalkınma ajansımızdan çok önemli takviyeler aldık. Bizim açımızdan beşeri sermaye çok değerli. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim ve spor şehri Gaziantep için valiliğimizle birlikte çalışıyoruz. Bazlar ne olursa olsun çok çabuk toparlanmamız gerekiyor. Şimdi altyapı ihtiyaçları karşılayacak şekilde hazırlanıyor. Gençlerimiz yapılan çalışmalardan çok memnun” dedi.

AFET BÖLGESİNDEKİ GENÇLERİN İHTİYAÇLARI TEK TEK TAKİP EDİLİYOR

Gaziantep Valisi Davut Gül ise depremde telef olan afetzedelerin birçok ihtiyacının merkezle karşılanacağını belirterek, “İhtiyaçların karşılandığı, ticaretin normalleştiği, hayatın normalleştiği Nurdağı ve İslahiye’yi istedik. normalleştirilmiş Bu protokol ile Sosyal Girişimcilik Merkezi, Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yaptığımız bina ile donatılacak. Böylece şehir merkezindeki gençler ne elde edebiliyorsa, İslahiye’deki gençler de istediklerini elde edebilecekler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu