Haber

Cumhuriyetin 100. Yılı Anısına Bisiklet Turu Başladı

TÜRKİYE Bisiklet Federasyonu tarafından Cumhuriyetin 100. yılı anısına düzenlenen ve Sivas’tan başlayan bisiklet turunda sporcuları Tokat-Sivas ili Çamlıbel kavşağında Vali Numan Hatipoğlu karşıladı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Cumhuriyetin 100. yılı şerefine Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen ve 16 takımdan 100 sporcunun katıldığı yarış 5 gün sürecek. Ankara’ya Sivas, Amasya, Havza, Samsun, Çorum, Çankırı üzerinden pedal çevirecek olan bisikletçiler, 5 Ağustos Cumartesi günü Birinci TBMM’de yarışı bitirecek. Tarihin izinde Sivas’tan Ankara’ya 784 kilometre bisiklet sürecek bisikletçiler, Vali Numan Hatipoğlu, AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, İl Jandarma Komutanı Bahri Bostancı, Gençlik ve SporTokat-Sivas il sınırındaki Çamlıbel kapısında İl Müdürü Haşim Şayet protokol üyeleri, sporcular ve vatandaşlar tarafından Türk bayrakları ile karşılandı.

Vali Numan Hatipoğlu burada yaptığı konuşmada, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Sivas’tan geçerken kullandığı güzergah olan Çamlıbel Geçidi’ndeyiz. Atatürk, Amasya ilanından sonra Tokat’a gelir ve Tokat’tan Sivas’a devam eder. Anadolu.Türkiye’nin en nadide topraklarından biri.Türklerin ilk yerleşim yerlerinden biridir.Tarih ve turizm açısından zengin bir şehir aynı zamanda Tokat.Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümü kapsamında, 5 gün sürecek bisikletçilerimiz 5 Ağustos’ta Sivas, Amasya, Havza, Samsun, Çorum, Çankırı’ya ulaştırılacak.Ankara’ya ulaşacaklar.Ulu Türk Bayrağımız TBMM Başkanlığına teslim edilecek. Kazasız bir tür diliyorum” dedi.

keleshaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu