Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir’de konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları:

Bugün İstanbul Yeşilköy’de 360 ​​bin kişiyle bir aradaydık. Büyük bir katılım oldu. Gençlik kiminle, nerede, nasıl yürüyeceğini yeterince biliyor.”

“Kardeşler, soruyorum: Sayın Kemal, Meclis’teki Kandil temsilcileriyle kapalı kapılar ardında neyi anlattı? Değerli kardeşlerim, İzmir’e böyle biri yakışır mı? Öyleyse bu seçim 14 Mayıs seçimi olmalı. Kemal Bey’i uğurlayın buna hazır mıyız peki kalan 2 hafta durmayın devam edin izmir’den öyle bir ses çıkarın ki dünyanın öbür ucuna kadar duymayan kalmasın Ege.”

Bugün bu muhteşem kalabalığı görünce İzmir’in kararını verdiğine inanıyorum.”

20 yıldır sadece hizmet politikası oluşturduk. Kimsenin özgürlüğünün ihlal edilmesine, yaşam biçimine müdahale edilmesine izin vermedik. Bugün birilerinin Türkiye’yi restore etme sevdasına kökenleri istismar ederek bakmayın. Artık o eski Türkiye geride kaldı. Gençlerimiz böyle bir teşebbüse asla izin vermeyeceklerdir. Bugüne kadar eser üretememiş cahillerin son mücadelesidir bu. İzmir her yağmurda sele teslim olur mu? Kentsel değişim projeleri vardı, ne oldu? Olduğu gibi kaldı. İzmir’in kentsel dönüşümünü tamamlayacak olan biziz.”

“Bunlar yapmak için değil, sadece yıkmak ve aldatmak için konuşuyorlar. Ancak biz bugüne kadar ne dediysek hepsini yaptık. 7’li masa bu şehrin insanlarına ne dedi? Oy vereceksiniz” dedi.

Depremde evleri yıkılan tüm vatandaşlarımızı yeni evlerine kavuşturduk. İzmir limanının modernizasyonuna devam ediyoruz. Yaptığımız sulama testisleri ile 500 bin dönüm araziyi hizmete açtık. İzmir’e hizmetlerimiz anlatmakla bitmiyor.

haber-afsin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu