Ekonomi

Citi, Doma Holdings hisse senedi hedefini stratejik netlik nedeniyle 6 dolara yükseltti

Çarşamba günü Citi, Doma Holdings Inc. (NYSE:DOMA) için görünümünü güncelledi ve fiyat hedefini önceki 5,00$’dan 6,00$’a yükseltirken şirketin hisseleri üzerindeki Nötr notunu korudu. Bu ayarlama, kısa vadeli kazanç tahminlerindeki azalmaya rağmen daha iyimser bir uzun vadeli görüşü yansıtıyor.

Finans kuruluşu, Doma’nın stratejik girişimlerinin, özellikle de şu anda kilit ortaklarla devam etmekte olan ve 2024’ün ikinci yarısında canlı bir aşamaya geçebilecek olan Upfront Title pilot programının ilerlemesini vurguladı. Bu gelişme, Biden yönetiminin ev sahipleri için kapanış maliyetlerini azaltmaya yönelik son çabalarıyla uyumludur.

Doma’nın dördüncü çeyrek mali sonuçları, Citi’nin tahminine uygun olarak hisse başına 1,30 $ net zarar bildirdi. Sonuçlar daha güçlü bir gelir gösterdi, ancak bu üçüncü taraf acentelere ödenen daha yüksek ücretlerle dengelendi. Bununla birlikte, Doma’nın hisse senedi tazminatı hariç düzeltilmiş FAVÖK’ünün iyileşme göstererek 3 milyon dolar zarara gerilemesi umut ışığı oldu.

Olumlu yönlerine rağmen Citi, Doma için 2024 ve 2025 yılları için hisse başına kazanç (EPS) tahminlerini sırasıyla -5,76 ve -4,40 $ olarak aşağı yönlü revize etti. Düşürülen tahminler, yakın vadeli brüt kar marjlarında beklenen düşüşlere bağlanıyor.

Revize edilen 6 dolarlık fiyat hedefi, özellikle Fannie Mae’nin Doma’nın teknolojisini belirli refinansman işlemleri için bir pilot programda kullanabileceğine dair raporların ardından Doma’nın teknolojisinin ilgi çekme potansiyelini dikkate alıyor. Bu potansiyel ortaklık, şirketin büyümesi için ek bir kuyruk rüzgarı görevi görebilir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu