Haber

Başkan Mansur Yavaş, Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası nedeniyle Mesaj Yayımladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Yavaş, mesajında, “Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin sembolü olan, bu kararlılık ve inancı miras alan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 85’inci ölüm yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyorum, ve onun aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. Onun unsurları ve inkılâpları ışığında yolumuz “Daima aydınlık kalacaktır” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Yavaş, mesajında ​​şunları kaydetti:

“Kurtuluş Savaşı’nı zafere ulaştıran ve bu zaferi Cumhuriyetle taçlandıran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85’inci yılında bir kez daha rahmet, minnet ve özlemle anıyorum.

Başkentimizi ve ülkemizi daha ileriye taşıyacak adımları, Büyük Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, yorulmadan ve Cumhuriyet değerlerine yakışır şekilde atacak; İnsana dokunan şeffaf belediyecilik anlayışıyla her alanda daha müreffeh bir başkent olma hedefimizden sapmadan, birlik ve beraberlik ruhuyla, dünya şehirleriyle yarışan örnek bir başkent olma arzumuzu sürdüreceğimizi, üretimi arttırır.

Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin simgesi, bizlere bu azim ve inancı bırakan Büyük Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ü 85’inci ölüm yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyor, aziz anıları önünde saygıyla eğiliyorum. Onun unsurları ve inkılâplarının ışığında yolumuz her zaman aydınlık kalacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu