Ekonomi

Bank of America, Geçen Hafta Sağlık Sektöründen Büyük Çekişler Yaşandığını Bildirdi

Bank of America’nın hisse senedi müşteri akışı trendlerine ilişkin en son raporunda, bu finans kuruluşunun analistleri, geçen hafta tüm müşteri türlerinde hisse senedi yatırımlarından çekilmeler olduğunu ve sağlık sektöründeki yatırımlarda önemli bir azalma olduğunu gözlemledi.

Hisse senedi yatırımlarından çekilenler ağırlıklı olarak bireysel şirket hisselerinde gerçekleşti. Geçen hafta, Bank of America müşterileri üst üste üçüncü hafta boyunca satın aldıklarından daha fazla ABD hisse senedi sattı. Satışlar bireysel şirket hisselerine odaklanırken, borsa yatırım fonları (ETF’ler) üst üste beşinci hafta yatırımlarda artış yaşadı.

Banka, “Her büyük müşteri türü hisse senedi sattı” dedi. “Hedge fonlar, kurumsal yatırımcılar ve bireysel yatırımcıların hepsi aldıklarından daha fazla hisse senedi sattı (sırasıyla üst üste altıncı hafta, üst üste dördüncü hafta ve iki haftadır ilk kez). Müşteriler ağırlıklı olarak orta ölçekli şirketlerin hisse senetlerini satarken, hem büyük hem de küçük şirket hisse senetlerine yapılan yatırımlar arttı.”

Bununla birlikte, şirketlerin hisse senedi geri alım oranı son birkaç yılın en yüksek seviyesine ulaşarak geçen hafta artış gösterdi ve üst üste altıncı hafta bu dönem için tipik olanın üzerinde seyretti.

Sektörler açısından bakıldığında, en büyük net satış miktarı, bir önceki haftanın rekor seviyedeki geri çekilmelerinin ardından Bank of America’nın kayıtları tarihinde bir hafta içinde en yüksek sekizinci geri çekilmeyi yaşayan sağlık sektöründe gerçekleşti. “Bu sektör son zamanlarda (son dokuz haftadır) kesintisiz olarak en uzun net satış dönemini gördü. Bu satışlarda kurumsal ve bireysel yatırımcılar başı çekti,” şeklinde açıklama yaptı.

Buna karşılık, iletişim hizmetleri sektöründeki hisse senetleri üst üste ikinci hafta da en çok yatırım çeken sektör oldu.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu