Haber

Bafra’da Geri Dönüşüm Projesi ile Havva Bebek’e destek

Bafra ilçesinde SMA tip-1 hastası olan Havva Karataş bebek için Belediye tarafından geri dönüşüm çalışması başlatıldı.

Pilot alan olarak seçilen Atatürk Bulvarı’nda “Geri Dönüşüm Varolmaktır. Atıklarınızı Ayırın. Havva Bebek’e Hayat Verin!” proje başlatıldı.

Bafra Belediyesi Çevre Koruma ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, Bafra’nın merkez mahallesinin sonunda yer alan ve ilçenin en işlek noktası olan Atatürk Bulvarı’nda günlük hareketlilik dikkate alındığında kişi başına düşen atık miktarının yüksek olduğu belirlendi. nüfus yoğunluğu.

Atık potansiyelinin yüksek olduğu bölgede, karışık ambalaj atıkları için ikili toplama sistemi kuruldu ve alana 10 adet geri dönüşüm kutusu yerleştirildi. Çevre mühendisleri bulvar esnafına ve vatandaşlara hangi tür atıkların geri dönüşüm kutularına atılması gerektiği konusunda bilgi verdi.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, projeye destek çağrısında bulunarak, “Bafra’da atık toplama ve geri dönüşüm çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Belediyemiz ve geri dönüşüm şirketi iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz proje kapsamında çevre kirliliğinin önüne geçeceğiz” dedi. , atıkları geri dönüştürün ve Havva bebeğe umut olun.” “İlçemizin en işlek bölgesi olan Atatürk Bulvarı’nı pilot alan olarak seçtik ve buraya 10 adet geri dönüşüm kafesi yerleştirdik. Tüm vatandaşlarımızın hassasiyetle yaklaşarak atıklarını ayırıp ilgili kafeslere atacaklarından hiç şüphem yok. Bafra’da geri dönüşüm umut olacak.” söz konusu.

Bölgede biriken geri dönüştürülebilir atıklar toplama araçlarıyla toplanacak. Elde edilecek gelir, SMA tip-1 hastası Havva Karataş bebeğin tedavisi için kullanılacak.

haber-guneysinir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu