Haber

Asmalı Mescit ve Evliya Çelebi Muhtarlıklar Beyoğlu’nda Aynı Binada Açıldı

Beyoğlu Belediyesi tarafından yaptırılan Asmalı Mescit ve Evliya Çelebi Muhtarlıklarının yeni binası Asmalı Mescit’te hizmete açıldı. İki mahallenin muhtarları aynı binada hizmet vermeye devam edecek.

Beyoğlu Belediyesi tarafından yaptırılan Asmalı Mescit ve Evliya Çelebi Mahalle Muhtarlarının Asmalı Mescit Caddesi’ndeki yeni binaları hizmete açıldı. Açılış törenine Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Beyoğlu mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı. Yeni binada karşılıklı iki odadan birinde Asmalı Mescit Mahalle Muhtarı, diğer odada Evliya Çelebi Mahalle Muhtarı yer almaktadır. Asmalı Mescit Mahalle Muhtarı Recep Sarı ve Evliya Çelebi Mahalle Muhtarı Naim Yıldırım, yapılan yeni binalar için Beyoğlu Belediyesi ve Kaymakamlığa teşekkür etti.

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız yaptığı konuşmada, “Dün Muhtarlar Derneği başkanımızın ev sahipliğinde Beyoğlu’nda muhtarlarımızla bir aradaydık. İstanbul’un farklı yerlerinden muhtarlarımızı ağırladık. Allah bize iki mahalle muhtarımızın yeni hizmet alanlarında böyle bir yer vermeyi nasip ediyor Evliya Çelebi tabi ki tarihi bir şahsiyettir ve bu mahalle Beyoğlu’nda ikamet ettiğim dönemde işyerimin bağlı olduğu muhtarlıktı bu anlamda. , Evliya Çelebi Mahallesi ve Asmalı Mescit tarihi hikayesi ve manevi değeri olan yerlerdir.İnanıyorum.Beyoğlu’nun gözde mekanlarından birinde 2 muhtarlık kazandık.Hayırlı olsun.Kurban Bayramınızı şimdiden tebrik eder,hayırlı olmasını dilerim. iyi tatiller.” söz konusu.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi ve Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız yeni muhtarlığı gezdi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu