Haber

8. Uluslararası Edirne Maratonu 4 Haziran’da yapılacak

Balkan Ülkeleri Dostluk Kümesi Gençlik ve SporKulüpler Birliği (BUDDER) Lider Başkanı Akdağ, 8. Ülkeler Arası Edirne Maratonu’nun 4 Haziran’da düzenleneceğini duyurdu.

Akdağ, Edirne’de bir otelde düzenlediği basın toplantısında, daha önce 14 Mayıs olarak belirlenen maraton tarihini o gün yapılacak seçimler nedeniyle güncellediklerini söyledi.

Maratonu takvimdeki şartları da göz önünde bulundurarak Haziran ayında düzenlemeye karar verdiklerini belirten Akdağ, “Federasyon takvimini de güncelleyerek 8. Uluslararası Edirne Maratonu’nu 4 Haziran 2023 tarihinde düzenlemeye karar verdik. Bu yıl yarış çok yoğun. Cumhuriyetimizin 100. Yılı olması nedeniyle daha değerli ve anlamlı Maratonu, Cumhuriyetimizin 100. Yılında tüm kurum ve kuruluşlarımızın el birliği ile ülkemize ve şehrimize yakışır bir şekilde başarıyla gerçekleştireceğiz. Bu organizasyona katılan tüm sporcuların bu coşkuyu yaşaması dileğiyle.” dedi.

Akdağ, Pazarkule Sınır Kapısı’ndaki yapım çalışmaları nedeniyle parkurun da yenilenebileceğini bildirdi.

İnşaat çalışmalarının mart ayında tamamlanmasının planlandığını belirten Akdağ, “Kapı mart ayında tamamlanırsa kapıya açılan yeni yol üzerinden doğal olarak yeni güzergah oluşacak. Parkuru ölçüp tescil ettireceğiz” O zamana kadar kapı faaliyete geçmezse düzenleme mevcut yolumuzda yapılacak.” dedim.

Akdağ, yarışmaya geçen yıl olduğu gibi Ukraynalı ve Rus sporcuların da katılacağını belirterek, maratonun kendileri için bir barış yarışı olmasını temenni etti.

Dernek Genel Sekreteri Ahmet Kadir Çakır da maratona daha geniş katılım için ülke çapında bir tanıtım kampanyası yürüterek sosyal medya ve yayın organlarında duyurular yapacaklarını belirtti.

Maratonun teknik komite başkanı Muammer Mirsal, Edirne Yarı Maratonu ile insanları spora teşvik etmeyi amaçladıklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu